Teknoloji

Garanti BBVA iştirakinin finansal teknolojiler alanındaki ilk girişimi Digital Assets A.Ş.

Bankacılıkta dijitalleşmenin öncülerinden biri Garanti BBVAiştiraki olarak kurulmuş Garanti BBVA Finansal Teknolojiler A.Ş.adlı kullanıcının ilk denemesi Dijital Varlıklar A.Ş.oldu.

Garanti BBVA Dijital Varlıklar A.Ş, yeni pilot uygulamasıyla “Kripto Birikim Cüzdanı” ile öncelikle Bitcoin ve Ether eserlerinin transferini ve saklanmasını sağlayarak kripto piyasasında faaliyet gösterecek.

Konuyla ilgili Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti BBVA Digital Assets İcra Kurulu Başkanı M. Davet Süzer “Blockchain teknolojilerine dünya çapında yoğun bir ilgi var. Ülkemiz, yeni finansal teknolojilerin üretimi ve kullanımında birçok yönden lider konumundadır. Geçen yıl bu alanda bölgenin en büyük ekiplerinden birini kurduk ve önceliğimizi nitelikli, deneyimli ve küresel ölçekte teknoloji üretebilen kaynakların geliştirilmesine verdik. Bunun ilk meyvesi olarak Garanti BBVA Finansal Teknolojiler A.Ş.’nin yeni girişimi digital Varlıklar A.Ş, bir banka iştirakinin ilk organik yatırımı olarak faaliyetlerine başladı. Beta sürümü ile yayında olan uygulamamız, ilk etapta Kripto Birikim Cüzdanı üzerinden BTC ve ETH saklama hizmeti verecek olup, ilerleyen süreçte genişleyen bir ürün ve hizmet yapısı ile çalışmaya devam edecektir.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu