Ekonomi

Fransa Ekonomi Bakanı: Çin ile bağları koparma söylemi bir yanılsamadır

Fransa ekonomiBakan Bruno Le Maire, ülkelerin Çin ile “bağları koparmak” telaffuzunun bir “yanılsama” olduğunu ve “risksiz” kavramının Çin’in “tehdit oluşturduğu” anlamına gelmediğini söyledi.

Global Times’ın haberine göre, dün Pekin’de düzenlenen 9. Çin-Fransa Yüksek Düzeyli Ekonomi ve Finans Diyaloğu’na katılan Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) yayın organı Le Maire, geçtiğimiz günlerde Çin-Fransa ikili ilişkilerine ilişkin görüşlerini paylaştı. bugün bir basın açıklaması.

Le Maire, Fransa’nın Çin pazarına kolay erişim istediğini ve Fransa’nın istikrarlı bir ekonomik çıkar için Çin’e daha fazla ihracat yapması gerektiğini belirtti.

Fransa’nın “doğru yolda” olduğunu söyleyen Le Maire, ülkelerin dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin ile “bağları koparmak” telaffuzunun “illüzyon” olduğuna dikkat çekti.

Le Maire, son dönemde sıkça kullanılan “risksiz” tabirinin Çin’in “tehdit oluşturduğu” anlamına gelmediğini vurguladı.

Fransız Bakan, özellikle elektrikli araçlar, piller ve güç dönüşümü alanlarında Fransa’nın kapılarının Çinli yatırımcılara açık olduğunu kaydetti.

Dün sona eren Çin-Fransa Ekonomi ve Finans Diyaloğu sonucunda iki ülke iklim değişikliği, havacılık, tarım ve kozmetik gibi birçok konuda işbirliği yapma konusunda mutabık kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu